دسته‌بندی نشده

کاربرد پیله ابریشم برای پوست و زیبایی + اثبات علمی

 

امروزه به دلیل اثبات خواص بی نظیر پیله ابریشم برای پوست و زیبایی و جوانسازی و رفع چین و چروک پوست در صنعت پزشکی و آرایشی بهداشتی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم تمامی مواد معدنی موجود در پیله ابریشم برای پوست را تشریح و خواصشان را اثبات کنیم.

 

فیلم آموزش نحوه استفاده و بروشور پیله ابریشم در زیر همین مقاله وجود دارد

 

تاریخچه ابریشم

از کتب قدیمی چین چنین استنباط میگردد که در حدود ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد هوانگ دی امپراطورپی لینگ شی ملکه ی چین پرورش کرم ابریشم را در آن کشور پایه گذاری کرد. سپس سایر امپراطوران و خانوادهی سلطنتی چین برای احیاء و نگهداری کرم ابریشم کوشیده اند.

درکشورچین فاش کردن راز پرورش کرم ابریشم جریمهایی سنگین داشت.
هرودت درباره ی شهرت پارچه های ایرانی میگوید، ایران از زمان مادها در تولید پارچه های زربافت دست داشت که در۲۵۰۰ سال پیش رومیها بهای گزافی برای پارچه های زربافت ابریشمی ایرانی که بسیار مرغوب بود میپرداختند.
تولید ابریشم در ایران در حال حاضر حدود ۴۰۰ تن در سال است. طبق مدارک موجود، میزان ابریشم تولیدی ایران در گذشته در حدود ۳ هزار تن در سال بوده و حتی در یک بازه زمانی ازایران به کشورهای دیگر به ویژه اروپا تخم نوغان برای پرورش صادر میشده است، که در سالهای اخیر از رونق افتاده است.
بیشترین تولید ابریشم ایران را دو استان شمالی یعنی گیلان و مازندران دارد و جمعا” ۶۰ هزارخانوار در امر پرورش کرم ابریشم فعالیت دارند و ۹۹ درصد از ابریشم به دست آمده در صنعت فرش بافی استفاده میشود.

پیله کرم ابریشم چیست؟

پیله ابریشم شامل تعداد زیادی از رشته های پروتئین است که از حشره کرم ابریشم به دست می آید.
ابریشم مانند پشم یک لیف حیوانی است و برخلاف آن که به فرم مو از پوست بدن گوسفند رشدمیکند، به صورت رشته پیوسته از دو سوراخ زیر دهان کرم ابریشم خارج میشود.
ابریشم خام ازدو بخش تشکیل شده، ماده ای که دو رشته تار ابریشم را میسازد، به نام فیبروئین که ساختار اصلی ابریشم است و دیگری ترکیبی است مانند ژلاتین که اطراف دو رشته ابریشم را فرا گرفته است وآنها را به یکدیگر پیوند میدهد.
این ماده ژلاتینی که به نام صمغ سریسین معروف است در آبجوش، محلول صابون، قلیاییهای رقیق و اسید استیک قابل حل بوده و معمولا به وسیله حرارت دادن در محلولهای صابونی از فیبروئین جدا میشود.
ساختمان مولکولی فیبروئین از مونومرهای مختلف اسیدهای آمینه تشکیل گردیده و گروههای جانبی آن بسیار متنوع اند.

رضایت مصرف کننده
۹۹%

بسته بندی ۵۰ عددی پیله ابریشم برش خورده

 • رطوبت رسانی پوست
 • سفید کننده پوست
 • لایه بردار پوست
 • پیله کرم ابریشم برای چروک پوست
 • پاک سازی منافذ پوست

رضایت مصرف کننده %۱۰۰

صابون طبیعی پیله ابریشم 100 گرمی

 

پروتئین رسانی و ویتامینه کننده پوست

آبرسانی و غنی از ویتامینهای A . E . B

قاتل چین و چروک و موثر در لیفت پوست

 


رضایت مصرف کننده
۸۶%

عصاره ۱۰۰% خالص ابریشم ۱۰۰ سی سی

عصاره پیله ابریشم دارای پروتئین سریسین بوده و تمامی آنتی اکسیدان های سیریسن را در خود در بر دارد.

این عصاره برای تغذیه بافت پوست بسیار مفید است

رضایت مصرف کننده %۱۰۰

روغن ابریشم 120 سی سی

روغن ابریشم

برای اسپری روی دست و صورت و مو

لطیف کننده

جذب فوری

سفید کننده

 

 

میتونین از دکمه زیر به فروشگاه شرکت متصل بشین و از محصولات ابریشمی بازدید کنین

فروشگاه ما

ساختار و مواد موجود در پیله ابریشم

هر تار پیله دارای دو لیف مداوم ابریشم میباشد که توسط صمغ به هم چسبیده است. لیف ابریشم بنام فیبروئین و صمغ بنام سریسین شناخته میشود. فیبروئین و سریسین از جنس پروتئین بوده و از چندین نوع اسید آمینه تشکیل شده است. الیاف ابریشم دارای خاصیت هیدروفیلیک بوده و میزان جذب رطوبت در ابریشم درشرایط استاندارد ۱۱ % میباشد.

فیلامنتهای ابریشم دارای سطح مقطع مثلثی شکل میباشد و از نظر درجه آرایش یافتگیمولکولی دارای سه منطقه است. هسته مرکزی دارای بیشترین آرایش یافتگی که توسط یک منطقه با آرایش یافتگی کمتر احاطه شده و منطقه بیرونی کمترین آرایش یافتگی را دارد.

ساختار و مواد موجود در پیله ابریشم

توضیح علمی دو پروتئین ابریشم در زیر درج شده ، روی هر کدام از پروتئین ها کلیک کنید تا اطلاعات برایتان نمایش داده شود.
سریسین

سریسین ابریشم

سریسین ابریشم به دلیل داشتن آمینو اسیدهای آب دوست بنام سرین، از خاصیت آب دوستی بالایی برخوردار است و همچنین استفاده از آن در لوازم آرایشی به منظور خواص آنتی اکسیدان، بخشی ازکاربرد موفق سریسین است. علاوه بر اینها، از سریسین در مواردی همچون فعالیتهای ضدسرطان، ضد انعقاد خون و منبع نیتروژن برای محیط کشت و غیره استفاده میشود.

سریسین پروتئینی است که شامل ۱۲ نوع آمینو اسید میباشد درصد آمینو اسید های هیدروکسی در سریسین ۴۵/۲ درصد میباشد. همچنین ۴۲/۳ درصد سریسین را آمینو اسید قطبی و ۱۲ درصد از باقی مانده آمینو اسیدها غیر قطبی میباشد.

آمینو اسید های فعال در سریسین ابریشم به قرار زیر است:

 • متیونین: متیونین به عنوان یکی از اسید آمینه‌های مهم و ضروری بوده و در ساختار آن گوگرد وجود دارد. این اسید آمینه به عنوان مکمل غذایی و ضد اکسیدان در سیستم‌های بیولوژیکی بدن استفاده میشود.
  متیونین می‌تواند با فلزات واکنش داده و در حذف فلزات سنگین از بدن کمک کند تا اطمینان حاصل شود که کبد، کلیه ها و مثانه سالم باقی می‌مانند. این اسید آمینه در حفظ عملکرد عروق و حفظ ناخن سالم، مو و پوست موثر می‌باشد. علاوه‌براین، متیونین برای رشد عضلانی و انرژی ضروری است.

پیله ابریشم برای پوست

 • ایزولوسین: امینو اسید ایزو لوسین نیز نقشی‌ اساسی‌ در تامین انرژی مورد نیاز ماهیچه‌ها ایفا می‌کند.
  در صورتی‌ که بدن مقادیر مورد نیاز ایزو لوسین خود را از طریق جریان خون دریافت نکند به ناچار روی به ذخایر موجود در ماهیچه‌ها میاورد در این صورت میزان ایزو لوسین درون ماهیچه‌ها کاهش یافته و از مقدار ماهیچه‌ها کاسته میشود.
  اخیرا روی تاثیر ایزولوسین بر بیماران سالخورده تحقیقاتی‌ صورت گرفته است.به این گروه از بیماران روزانه ۴ گرم ایزولوسین همراه وعده‌های غذایی آنها داده شد.
  نتیجه این آزمایش بهبود سنتز پروتئین و فسفوریلاسیون برخی‌ از انتقال دهنده‌های عصبی مواد غذایی بود که این نتایج همه به واسطه‌ مصرف منظم ایزولوسین به دست آمد.

پیله ابریشم برای پوست

 • لوسین(Leu) : لوسین نقشی‌ اساسی‌ در متابولیسم بافت‌های پوست دارد بنابراین این امینو اسید در ساخت و حفظ پوست نقشی‌ اساسی‌ را ایفا می‌کند.این امینو اسید همچنین بخش اصلی‌ و مهم بسیاری از پروتئین‌ها را تشکیل میدهد و بنابراین در فرایند ترمیم عضلات نقشی‌ بسیار وسیع‌ و مهم دارد.هر فرد بزرگسال باید در روز ۱۰-۵۰ میلی‌ گرم لوسین به ازای هر کیلو از وزن بدن مصرف کند.
  لوسین با فرمول شیمایی CH3CH(NH2)COOH یکی از سه نوع آمینواسیدهای شاخه دار می‌باشد که به عنوان یک آمینو اسید آلیفاتیک با ساختار زنجیری شناخته می‌شود که بسیار آب گریز است.لوسین امینو اسیدی است که فقط کتوژنیک است. لوسین با داشتن شش کدون UUA,UUG,CUU,CUC,CUA یکی از اجزای اصلی در Ferritin و Lastacin است.این آمینو اسید در سال ۱۸۱۹ توسط Joseph Louis بطور ناخالص از پنیر جداسازی شد. و در سال ۱۸۹۱ برای اولین بار در آزمایشگاه سنتز این آمینو اسید انجام شد.

پیله ابریشم برای پوست

 • لیزین: لیزین به عنوان یکی از اسیدهای آمینه ضروری در واقع یکی از مهم‌ترین اسیدهای آمینه‌ای است که با هدف تحریک هورمون رشد مورد استفاده قرار گرفته ‌است. می توان گفت بعد از اسید آمینه آرژینین این اسید آمینه لیزین است که شهرت بیشتری در میان اسیدهای آمینه در این زمینه دارد.
  این اسید آمینه، از فوائد بسیاری برخوردار است و در درمان تبخال و زونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فواید لیزین:

 1. تسهیل تولید بافت‌های همبند
 2. سبب کاهش کلسترول‎ LDL (کلسترول مضر)
 3. کمک به درمان تبخال
 4. کمک به کاهش درد
 5. کاهش علائم آنژین صدری‎

پیله ابریشم برای پوست

 • آرژنین: یکی از وظایف کلیدی آرژنین تولید اکسید نیتریک در بدن است، اکسید نیتریک کمک می کند تا خاصیت ارتجاعی رگ ها بیشتر و خون بهتر و راحتر در رگها جریان یابد و بسیاری از پزشکان مکمل های آرژنین را برای کمک به درمان بعضی از بیماری های قلبی و عروقی تجویز می کنند. آرژنین باعث خون رسانی بهتر به اندام ها از جمله قلب می گردد و برای بیمارانی که دچار گرفتگی رگ ها و یا فشار خون بالا می باشند مفید است.
  آرژنین باعث خنثی شدن رادیکال های آزاد شده و با این عمل از روند تخریب پوست و اندام ها می کاهد و از طرفی دیگر باعث تقویت سیستم ایمنی و افزایش استقامت بدنی نیز می گردد. استفاده از مکمل های آرژنین در هنگام سرماخوردگی و یا در زمان هایی که تحت استرس هستید کمک زیادی به شما خواهد کرد.

اثرات و خواص ال آرژنین در بدن انسان:

تحریک ترشح و آزادسازی( ریلیز ) هورمون رشدHGH از غده هیپوفیز دخالت در سنتز و ساخت نیتریک اکسید NO (مسئول گشادی عروق و وازودیلاتاسیون) گسترش و بهبود سیستم ایمنی بدن کاهش زمان ترمیم زخم و جراحات تسریع زمان ترمیم و بهبود بافت‌های آسیب دیده کاهش ریسک بیماری‌های قلبی افزایش توده و حجم عضلانی کاهش بافت آدیپوز چربی بدن و کمک به کاهش وزن کمک به افزایش حساسیت و عملکرد انسولین کمک به کاهش فشار خون افزایش بارورسازی مردان و زنان، افزایش تولید اسپرم بهبود حالت نعوظ و شق پذیری و ارکشن در مردان و زنان بالا بردن جریان گردش خون در بدن و اندام‌های تناسلی افزایش توانایی دستگاه تولید مثل

پیله ابریشم برای پوست

 • سیستئین: یک آلفااسید آمینه با فرمول HO2CCH(NH2)CH2SH است که در بدن انسان در ترکیب پروتئینهای مختلفی بکار رفته است. این ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۵۸۶۲ است. شکل ظاهری این ترکیب، پودر یا بلورهای سفید است. این اسیدآمینه در رژیم غذایی انسان ضروری نیست و میتواند از متابولیسم ترکیباتی مانند متیونین تولید شود. سیستئین در منابع حیوانی مانند تخم مرغ، لبنیات و گوشت مرغ و منابع گیاهی مانند پیاز، کلم بروکلی و غلاتیافت می شود.

موارد مصرف سیستئین:

 1. یکی از اجزاء اصلی تشکیل دهنده مو و ناخن
 2. افزایش دهنده سرعت تکثیر سلول های غنی از کراتین
 3. ضروری برای رشد مجدد مو
 4. افزایش قطر مو با خواص آنتی اکسیدانی

پیله ابریشم برای پوست

 • اسید آسپارتیک: یک آمینو اسید است که به طور طبیعی درون بدن در غده هیپوفیز، هیپوتالاموس و بیضه‌ها یافت میشود.در تحقیقات اخیر مشخص شده است که سدیم دی اسپارتیک اسید در بدن به عنوان یک نورون انتقالی در سیستم عصبی و در بخشی که درگیر در تولیدات هورمونی می‌باشد عمل می‌کند و مشخص شد که دی اسپارتیک اسید میتواند باعث تحریک هورمون‌های (LH) و (GH) از غده هیپوفیز شود.

پیله ابریشم برای پوست

 • ترئونین: ترئونین جزء آلفا آمینو اسیدها با فرمول شیمیایی HO2CCH(NH2)CH(OH)CH3 می‌باشد. از خانواده آمینو اسیدهای ضروری با پیوند قطبیمی‌باشد. کدون های آن عبارتند از:ACU, ACA, ACC، و ACG. ترئونین به همراه سرین و تیروزین یکی از سه اسید آمینهٔ دارای خاصیت پروتئینی در گروه الکل‌ها است.
  ترئونین بخش مهمی از پروتئین‌های ساختاری مانند کلاژن و الاستین را تشکیل می‌دهد که مؤلفه‌های مهم پوست و بافت پیوندی هستند. ترئونین همچنین نقش متابولیسم چربی و عملکرد ایمنی را نیز ایفا می‌کند.

خواص ترئونین: ترئونین در ساخت آمینو اسید‌هایی که در تقویت بازو، بافت‌های عضله ایی بدن و تولید کلاژن و الاستین نقش اساسی دارند، بسیار حیاتی است. ترکیب این آمینو اسید با گلیسین، متیون و اسپاتیک اسید باعث می‌شود که چربی‌های مضر و اسیدی بدن به سرعت نابود شوند و ناراحتی‌های کبدی نیز کمتر شوند. شاید مهم‌ترین عملکرد آن را بتوان در جذب بهتر مواد غذایی و بهبود وضعیت سیستم گوارش دانست.

پیله ابریشم برای پوست

 • سرین: (Ser) یکی از اسید آمینه‌هایی است که در ساختار پروتئین‌ها بکار می‌رود و از جمله اسید آمینه‌ای الکل دار و دارای گروه -OH است.سرین در رشته‌های ابریشم بسیار فراوان بوده و در ساختمان چربی‌ها و پروتئین‌های مرکب نیز شرکت می‌کند.سرین در فرایند ساخت سیستئین بکار می‌رود.

استفاده های سرین:

 1. ۱- اسیدهای آمینه ابریشمی برای مو مناسب است ، که می تواند موهای شما را به اندازه ابریشم نرم کند.
  ۲-  این نقش اصلی استرنیوم لایه بردار پوست برای حفظ رطوبت ، ماده اصلی افزودنی در مواد آرایشی با درجه بالا است.
  ۳-  مواد اولیه دارویی: پودر اسید آمینه ابریشم به طور گسترده ای در تهیه تزریق اسید آمینه مرکب از نسل سوم و مکمل های غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و برای سنتز مشتقات مختلف اسیدهای آمینه ابریشم مانند قلب و عروق ، ضد سرطان ، ایدز جدید استفاده می شود. داروها و اسیدهای آمینه اصلاح شده ژنتیکی برای مهندسی ژنتیک.
  ۴-  اسیدهای آمینه ابریشم برای پوست مفید است. بنابراین می توان آن را به شستشوی بدن ، لوسیون بدن ، پاک کننده ها ، تونر و مرطوب کننده های صورت ، ریمل ، رژ لب و لوازم آرایشی رنگ اضافه کرد.

پیله ابریشم برای پوست

 • اسید گلوتامیک: اسید گلوتامیک یکی از بیست اسید آمینه ی اصلی یافته های زنده است که بطور طبیعی در فرم L وجود دارد. این آمینو اسید دارای ساختار زنجیری و دوگروه کربوکسیلیک اسید می‌باشد و در انسان این اسید آمینه غیرضروری است یعنی بدن خود می‌تواند آن را از ترکیبات دیگر (مانند آسپارتات و آلانین) تولید کند.
  این اسید جزیی از ساختمان اسید فولیک می‌باشد، اسید گلوتامیک به درمان بیماری‌های شخصیتی کمک می‌کند و برای معالجه اختلالهای رفتاری دوران کودکی مفید می‌باشد. از این اسید برای درمان بیماری صرع، عقب ماندگی ذهنی، رخوت عضلانی، زخمها و اغمای هیپوگلیسمیک – مشکلی که در هنگام درمان دیابت و در اثر مصرف انسولین به وجود می‌آید استفاده می‌کنند.

مزایای اسید گلوتامیک:

 1. منبع اصلی انرژی برای سیستم ایمنی
 2. در مغز به گلوتامیک اسید تبدیل شده و به سنتز انتقال دهنده عصبی GABA کمک می‌کند. بنابراین ال ـ گلوتامین می‌تواند عملکرد مغز را افزایش دهد.
 3. به پیکر بندی لوله گوارش کمک می‌کند.
 4. نقش مهمی را در سنتز پروتئین ماهیچه‌ای و افزایش حجم ماهیچه ایفا می‌کند.
 5. به پایداری حجم ماهیچه کمک می‌کند.
 6. یک آمینواسید آنتی کاتابولیک می‌باشد.
 7. به رفع خستگی کمک میکند.
 8. هورمون رشد را افزایش می‌دهد.

پیله ابریشم برای پوست

 • گلیسین: از میان ۲۰ آمینو اسید شناخته شده گلایسین ساده ترین آنهاست . آمینو اسید ها دو گروه عاملی آمین و کربوکسیلیک اسید دارند .اسید های آمینه کاربرد های فراوانی در صنایع غذایی آبمیوه سازی و داروسازی و در کشاورزی به عنوان مکمل کودهای تخصصی همچنین افزودنی های خوراک دارد. بدن انسان به صورت طبیعی این ماده را از سایر آمینواسیدها تولید می کند و به عنوان یک ماده غذایی ضروری شناخته نمی شود.

کاربرد گلیسین:

 1. تولید گلوتاتیون : گلیسین یکی از سه ماده ضروری جهت تولید گلوتاتیون در بدن است، گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که از سلولها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. با توجه به اینکه با افزایش سن میزان گلوتاتیون در بدن کاهش پیدا می کند، اطمینان از دریافت مقدار کافی گلایسین در سنین بالا ضروری است.
 2. تولید کراتین : این ترکیب از جمله آمینواسیدهایی است که برای تولید کراتین در بدن نیاز است. کراتین باعث بهبود عملکرد عضلات در حرکات سریع و ناگهانی همانند وزنه برداری و دو سرعت می شود و اگر با تمرینات قدرتی ترکیب شود باعث افزایش سایز و اندازه عضلات خواهد شد. از این رو برخی از ورزشکاران از مکمل های گلیسین بهره می برند.
 3. کلاژن : کلاژن یکی از پروتئین های موجود در بدن انسان است که دارای مقادیر بالایی از این ماده است. کلاژن باعث بهبود استقامت در ماهیچه ها، پوست، خون، استخوان و رباط ها می شود.

پیله ابریشم برای پوست

 • آلانین: آلانین یک آمینو اسید غیر ضروری است که بدن می ‌تواند بدون اینکه آن را از منابع غذایی به دست آورد، از آمینو اسیدهای دیگر تولید کند. آلانین معمولا در سطوح بالایی در جریان خون اکثر مردم یافت می‌ شود و یکی از غنی ترین آمینو اسیدهای موجود در غذاهای پروتئینی است.آلانین در میان تمام اسیدهای آمینه، یکی از گسترده ترین اسید آمینه های مورد استفاده برای ساخت پروتئین است. این یک اسید آمینه گلوکونیک محسوب می شود و از آمینو اسیدهای زنجیره ‌ای ( شاخه ‌ای) از جمبه لوسین ، ایزولوسین و والین تولید می شود.

پیله ابریشم برای پوست

برخی از مهمترین عملکردهای آلانین عبارتند از:

 1. نقش بازی کردن در تبدیل قند (گلوکز) به انرژی، در چرخه گلوکز-آلانین که بین بافت و کبد اتفاق می افتد دخالت دارد.
 2. پردازش ویتامین های گروه ب
 3. تجزیه تریپتوفان و ویتامین B6
 4. کمک به متابولیسم اسید
 5. افزایش ایمنی
 6. تسهیل متابولیسم تریپتوفان
 7. تشکیل کارنوسین ، آنسرین و اسید پانتوتنیک (ویتامین B5)
 8. کمک به ساخت و ترمیم بافت عضلانی
 9. کمک به کبد برای سم زدایی از خون
 10. حفاظت از سلول ها در برابر آسیب اکسیداتیو
 11. کمک به حفظ سطح طبیعی کلسترول
 12. ارائه مغز و سیستم عصبی مرکزی با انرژی

 

 

فیبروئین ابریشم

فیبروئین ابریشم نوعی پروتئین فیبریلی و پلیمری طبیعی است که بدلیل زیست سازگار بودنش و ویژگی ها یکنواخت آن می توان به عنوان ماتریس مناسبی برای رهایش دارو مورد توجه قرار گیرد.

فیبروئین ابریشم، پروتئینی فیبری با خواص مکانیکی بسیار مطلوب است که توسط دسته بزرگی از جانوران از جمله کرم بومبیکس‌موری به شکل رشته‌ای ساخته می‌شود.

ساختار منحصر به فرد ابریشم، تنوع فرآوری، زیست‌سازگاری، در دسترس بودن آن به شکل‌های گوناگون، امکان اعمال مهندسی ژنتیک بر روی گونه‌های مختلف، قابلیت استریل‌شدن، شیمی سطح مناسب و تخریب‌پذیری کنترل‌شده، ابریشم را در کاربرد‌های بالینی، پزشکی، آرایشی-بهداشتی و غذایی به ماده‌ای بی‌نظیر بدل کرده است.

در پژوهش حاضر استحصال و بررسی پروتئین فیبروئین از تار ابریشم ‌بومبیکس‌موری با هدف کاربردهای پزشکی و بهداشتی انجام شد. خواص فیزیکی، شیمیایی و ساختاری ابریشم توسط FTIR،   XRDو SEM مورد بررسی قرار گرفت.

سلول‌های استئوبلاستی G292 به منظور بررسی خواص زیستی این بیومتریال بر روی آن کشت داده شد.
فیبروئین ابریشم همچنین پس از استخراج و پس از بازیابی با متانول از نظر میزان بلورینگی با دستگاه XRD مورد بررسی قرار گرفت که ظهور پیک  در نمونه بازیابی شده نشان از تشکیل مجدد صفحات بتا داشت.

از الیاف ابریشم نیز قبل و بعد از صمغ‌زدایی با SEM تصویر‌برداری شد و قطر نسبی الیاف ابریشم بین ۱۴ تا ۲۴ میکرومتر تعیین شد. آزمون‌های زیست‌سازگاری بیرون‌تنیMTT برای بررسی قابلیت کاربرد آن در بدن انجام شد و سازگاری سلول‌ها در مجاورت فیبروئین به اثبات رسید.

استئوبلاست‌های چسبیده بر روی داربست‌ها توسط SEM مورد بررسی قرار گرفت. بررسی‌های فیزیکی و زیستی اولیه بر روی پروتئین فیبروئین سازگاربودن آن با سیستم‌های زیستی را تایید کرد. به نظر می‌رسد پروتیئن حاضر می‌تواند پیش‌ماده مناسبی برای تولید مواد مرتبط با سیستم‌های زیستی باشد.

فیبروئین، یک پروتیین رشته ای و نامحلول در آب است که به طور متوسط ۷۸ درصد وزن پیله را به خود اختصاص داده است.
امروزه مشخص شده اجزا تشکیل دهنده ساختار ابرمولکولی تارهای ابریشم ماکروفیبریل هایی هستند که عرضشان به ۵/۶*۱۰۵ نانومتر میرسد و به نوبه خود از نانوفیبریل های تابیده ای با قطر ۹۰ الی ۱۷۰ نانومتر تشکیل شده اند که نقش مهمی را در ایجاد استحکام ابریشم دارند.

اما از دیدگاه مولکولی؛ پروتئین فیبروئین متشکل از دو رشته سنگین و سبک پروتیینی با نسبت های مساوی است.
رشته سنگین ۳۷۰ کیلودالتون وزن دارد و عمدتا از ماکروملکول های آبگریز بسیار منظم ساخته شده است که طول آن ۱۵۰ نانو متر است.

رشته سبکتر ۲۶ کیلو دالتون وزن دارد و تشکیل دهنده های اصلی آن آمینو اسیدهای قطبی هستند. زنجیره کوچک، ۰/۴۵ نانومتر طول دارد.

پیله ابریشم برای پوست

۹۰ درصد پروتیین فیبروئین از توالی و تکرار سه اسید آمینه اصلی گلاسین (۴۳ درصد)، آلانین (۳۰ درصد)، سرین (۱۲ درصد) به وجود آمده است.

ساختمان ثانویه فیبرویین از طریق برهمکنش های گوناگونی بین گروه های عاملی زنجیرهای پپتیدی و زنجیره های جانبی ابر مولکولی است.

این رفتار امکان بازیابی ساختار غیربلورین فیبروئین محلول در آب را امکان پذیر میسازد. فیبروئین پس از بازیابی مجددا ساختار نا محلول در آب پیدا میکند.
دلیل این امر آن است که ساختارهای صفحه ای بتا نامقارن بوده و در یک سمت شامل زنجیره های جانبی هیدروژن از گلایسین و در سوی دیگر با گروه های متیل آلانین احاطه شده اند که در آب و سایر محیطهای حاوی اسید یا قلیای ضعیف حل نمیشوند.
این واقعیت آنجا اهمیت میابد که سبب میشود اشکال متنوعی از ابریشم را تولید کرد.

توانایی فیبروئین در خودآرایی و امکان فرآوری آن در اشکال گوناگون مانند داربست، ژل، فوم، فیلم، کپسول و غیره در نهایت سبب شده تا برای این ماده زیست سازگار کاربردهای فراوانی در زمینه های نوین پزشکی فرض شود.

روش استفاده از پیله کرم ابریشم

 • پیله ابریشم را داخل آب داغ انداخته و سه تا چهار دقیقه صبر میکنیم تا نرم شود.
 • پوست محل استفاده را با آب شست و شو دهید.
 • پوست محل استفاده باید کمی خیس باشد.
 • پیله ها را از آب خارج کرده و از قسمت برش خورده داخل انگشت اشاره میکنیم.
 • به آرامی و صورت دایره ای روی پوست خود به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.

در پایان سه هفته تغییرات روی پوست خود را به وضوح مشاهده میکنید.

 

پیله ابریشم چه کاربردی در درمان و زیبایی دارد؟

 • سفید و روشن شدن پوست
 • پاکسازی بسیار قوی منافذ باز پوست
 • سفت شدن و لیفتینگ پوست
 • رفع چین و چروک
 • لایه برداری
 • آبرسانی بسیار قوی
 • رفع پف زیر چشم
 • و همچنین یک کلاژن ساز بسیار قدرتمند برای پوست است

جای تعجب است ولی با بار اول استفاده از این محصول ارگانیک به وضوح لطافت و پاکسازی روی پوست خود را مشاهده میکنید.

نحوه استفاده از پیله کرم ابریشم برای پوست

۱ – پیله ابریشم را داخل آب داغ ( ۷۰ درجه حدودا ) به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه قرار داده.

۲ – سپس پیله را از قسمت برش خورده داخل انگشت اشاره خود کرده.

۳ به آرامی و به صورت دایره ای پوست خود را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ دهید.

۴ – در صورت خشک شدن پیله در هنگام ماساژ دوباره با آب یا عصاره ابریشم تر کنید.

۵ – بهترین زمان استفاده یک روز در میان بعد از شام است.

این محصول به دلیل طبیعی بودن هیچ عارضه ای ندارد.

تضمین کیفیت و رضایت شرکت:

 1. ضمانت کیفیت محصولی که به دست شما خواهد رسید بر عهده شرکت پری روی ابریشم است ، در صورت عدم نارضایتی بدون هیچ سوالی محصول را عودت و مبلغ برگشت داده میشود.
 2. مسولیت نحوه ارسال و سرعت در ارسال بسته به عهده ما است ، بسته به سلیقه شما و بوجه مد نظر شما برای ارسال ، نحوه ارسال تایین میگردد.
 3. کل پروسه ارسال تا رسیدن مرسوله به مقصد توسط بخش پشتیبانی رصد میشود تا کمترین میزان خطا صورت گیرد.
 4.  تیم پشتیبانی شرکت موظف به نظر سنجی از کیفیت و نحوه ارسال محصول و نحوه پاسخگویی اپراتورها بعد از رسیدن مرسوله به مقصد هستند.
 5. شرکت دارای باغ پرورش پیله ابریشم بوده و تضمین میکند محصولات تولید همگی اصل بوده و از ابریشم تولید میشوند.
 6. شرکت دارای نماد اعتماد از سازمان کسب و کار های اینترنتی ( اینماد ) در جهت اعتماد مشتری بوده ( لوگو اینماد در پایین صفحه درج شده )

دکمه زیر رضایت های مصرف کننده پیله ابریشم به صورت ارگانیک بهتون نشون میده

رضایت مصرف کننده پیله ابریشم

Screenshot_۲۰۱۹-۱۰-۱۲-۲۰-۱۰-۰۴
پیله ابریشم برای پوست


Telegram


Youtube


Instagram


Whatsapp

نتیجه گیری: با توجه به کاربرد های نوظهور پروتیئین ابریشم در زمینه فناوری های نوین از جمله زیست پزشکی، پیله کرم ابریشم به عنوان یک منبع اقتصادی و بومی مورد بررسی قرار میگیرد و با توجه به موارد و خواص پیله کرم ابریشم و همچنین مواد معدنی موجود در آن این ماده برای ساخت مواد مرتبط با سیستم های زنده قابلیت های بالقوه ی فراوانی دارد و میتوان از آن به عنوان یک کاندید مناسب در زمینه های مختلف زیست پزشکی و دارو سازی و همچنین در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده کرد.

در آخر باید ذکر شود که شرکت ما جهت راحتی دسترسی به پیله ابریشم برای پوست و زیبایی اقدام به تولید، تهیه و تخصصی کردن پیله ابریشم برای پوست کرده تا آن دسته از کسانی که به زیبایی پوست خود اهمیت میدهند استفاده کنند و از نتیجه این محصول ارگانیک در جهت پاکسازی، لایه برداری، کلاژن سازی و رفع چین و چروک پوست خود استفاده کنند.

پیله ابریشم برای پوست

منبع:

استحصال و بررسی خواص فیبروئین ابریشم بومبیکس موری برای کاربرد های پزشکی
صهبا مبینی-مهران صولتی هشجین-حبیب ا… پیروی- علی صمدی کوچکسایی

وب سایت تخصصی abrishamonline.ir

بررسی تاثیر نوع انعقادگر در فرآیند ترریسی فیبروئین ابریشم بازیافتی
سیده آمنه سیادت، جواد مختاری*
دانشکده فنی، دانشگاه گیلان، رشت، ایران

بازیابی فیبروئین ضایعات ابریشم طبیعی
آرش تحویلی ، کامران محفوظی
دانشگاه فنی و حرفهای شهید چمران رشت
دانشگاه گیلان. گروه نساجی و عضو گروه پژوهشی ابریشم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *